۱۰ نوع درخت میوه مناطق سردسیر

10 نوع درخت میوه مناطق سردسیر

موضوع بحث امروز ما درخت میوه مناطق سردسیر میباشد. درختان میوه تنوع بسیار زیادی دارند که شما می‌توانید از این بین انتخاب زیادی برای کشت باغ یا زمین خود داشته باشید. اما درختانی هستند که در مناطق سردسیر نمی‌توانند رشد مناسبی داشته باشند و پس از مدتی رشد این درختان نسبت به آب و هوای نامناسب متوقف می شود به همین دلیل ما می‌خواهیم شرایط و انواع درخت میوه مناطق سردسیر را خدمت شما عزیزان توضیح بدهیم پس در ادامه حتما با تیم ماه کشت همراه باشید.

توصیه ما به شما این است که قبل از کشت هر نوع درخت میوه ای باید به نیاز آب و هوایی آن توجه بسیاری کنید. درختانی وجود دارند که مقدار نیاز آن ها به آب کم بوده و در شرایط خشک‌سالی می‌توانند به رشد خود ادامه دهند و به هیچ وجه ریشه آن ها از بین نرود. این درختان را درخت میوه مناطق سردسیر و مقاوم به کم‌ آبی می‌نامیم.

اگر شما در مناطقی زندگی می‌کنید که برای کاشت درخت میوه مناطق سردسیر با مشکل کم‌ آبی مواجه هستید، بهتر است برای کاشت درختان میوه، حتماً از درختان مقاوم در این زمینه استفاده کنید.

10 نوع درخت میوه مناطق سردسیر

اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم رشد گیاهان و درختان به عوامل زیادی بستگی دارد که مهم ترین آن ها شرایط آب و هوایی منطقه ای است که قصد کاشت نهال درخت را دارید. با توجه به اینکه آب و هوای بسیار متنوع ای در جهان وجود دارد باید در انتخاب گیاه و درخت مناسب، به نوع اقلیم آن دقت شود.

خشک سالی و کم آبی یکی از عواملی هستند که به شدت گیاه را تحت تاثیر قرار می‌دهند اما اگر با توجه به شرایط اقلیمی منطقه از درختان مقاوم برای باغ های میوه خود استفاده کنید می‌توانید از بروز این مشکلات جلوگیری کنید.

اکنون چند نمونه از انواع درخت میوه مناطق سردسیر را معرفی کنیم

انگور:

درخت انگور یک پیشنهاد بسیار عالی برای افرادی است که در مناطقی زندگی می‌کنند و دچار کم آبی است. اما در اوایل رشد و زمانی که  درختان و نهال ها را کشت کردید، باید نیاز آبی آن‌ها فراهم شود.

10 نوع درخت میوه مناطق سردسیر

عناب:

درخت عناب در برابر کم‌ آبی و سرما زدگی بسیار مقاوم بوده و افرادی که در مناطق سردسیر هستند و قصد کشت نهال درختی دارند، درخت عناب انتخاب خوبی می تواند باشد.

بلوبری:

یکی از گیاهانی که به شما پیشنهاد می‌شود که در شرایط نامناسب آب و هوایی کشت کنید درخت بلوبری است. از ویژگی های جذاب این گیاه می توان به گل های زیبا و میوه خاص آن اشاره کرد. درخت بلوبری در کم آبی و خشکسالی بسیار مقاوم بوده و به راحتی و با اطمینان خاطر می‌توانید آن را کشت کنید.

زیتون:

یکی از مزیت های بسیار خوب درخت زیتون این است که در برابر کم‌ آبی و خشکسالی بسیار مقاوم است و هم چنین درخت زیتون نماد مقاومت در سراسر جهان بوده است. هم چنین میوه این درخت مقاوم بسیار پرطرفدار نیز می‌باشد.

بادام:

درخت بادام ریشه های عمیق و بسیار مقاوم نسبت به خشکسالی دارد به همین دلیل است که در مواقع خشکسالی می‌تواند با ریشه‌ های قوی و پر قدرتی که دارد نیاز آبی خود را تأمین کند.

10 نوع درخت میوه مناطق سردسیر

انجیر:

درخت انجیر نسبت به آب و هوای گرم  بسیار مقاوم بوده اما نسبت به هوای سرد و سرما در دوره ای که تازه کشت شده است حساس است. این درخت می‌تواند نسبت به کم‌ آبی و مناطق کم آب بسیار مقاوم باشد.

سیب:

یکی دیگر از درخت میوه مناطق سردسیر که در سرما مقاومت بسیار زیادی دارد درخت سیب است. درخت سیب جز درختان مناطق معتدل و سرد به شمار می‌رود و هم چنین اگر در مناطقی باشد که زمستان های گرمی دارد به طور مناسب رشد نخواهد کرد.

گیلاس:

گیلاس هم مانند سیب در مناطقی که دارای هوای سرد و معتدل و زمستان های خشک داشته باشد رشد می‌کند. نکته قابل توجه این است که اگر کاشت نهال گیلاس در مناطقی که دارای هوای مرطوب و شرجی هستند صورت گیرد باعث بروز بیماری هایی مانند شانکر می‌شود.

خرما:

نخل خرما در رطوبت پایین بسیار مقاوم بوده و توانایی ماندگاری و سازگاری در رطوبت پایین را دارد هم چنین نخل خرما می‌تواند در شرایط نامناسب آب‌ و خاک نیز سازگاری بسیار بالایی داشته باشد. خرما درختی گرمسیر بوده که گاهی برخی از انواع این درخت در مناطق سردسیر هم توانایی رشد کردن را دارند.

گردو:

و در آخر هم دیگر درخت میوه مناطق سردسیر و مقاوم در برابر سرمای شدید و آب و هوای نا معتدل درخت گردو است. درخت گردو در شهر های کوهستانی که دارای آب و هوای سردی هستند قابل کشت است و شما به راحتی می‌توانید یک باغ گردو بسیار مقام داشته باشید.

حرف آخر

مقاومت گیاهان به هوای سرد و کم آبی امری ذاتی محسوب میشود اما شما میتوانید با خرید کود کشاورزی این مقاومت را بالاتر برده و تحمل گیاه را بیشتر کنید. بسیاری از کشاورزان خبره خرید کود های NPK و مخصوصا خرید کود سه بیست را بسیار توصیه میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *