نمایش 1–18 از 20 نتیجه

تماس بگیرید ۰۹۱۰۴۴۴۷۳۲۱
تماس بگیرید ۰۹۱۰۴۴۴۷۳۲۱
خرید کود فیلگیرین جما
تماس بگیرید ۰۹۱۰۴۴۴۷۳۲۱
کود 30-5-15 مستر میسترال
تماس بگیرید ۰۹۱۰۴۴۴۷۳۲۱
تماس بگیرید ۰۹۱۰۴۴۴۷۳۲۱
تماس بگیرید ۰۹۱۰۴۴۴۷۳۲۱
تماس بگیرید ۰۹۱۰۴۴۴۷۳۲۱
تماس بگیرید ۰۹۱۰۴۴۴۷۳۲۱
تماس بگیرید ۰۹۱۰۴۴۴۷۳۲۱
تماس بگیرید ۰۹۱۰۴۴۴۷۳۲۱
تماس بگیرید ۰۹۱۰۴۴۴۷۳۲۱
تماس بگیرید ۰۹۱۰۴۴۴۷۳۲۱

 

خرید کود NPK و قیمت کود NPK:

باید بدانید که کودها به دو دسته ماکرو (درشت مغذی) و میکرو (ریز مغذی) تقسیم‌بندی می‌شوند. کودهای ماکرو تامین‌‌کننده‌ عناصری که به میزان زیاد مورد نیاز گیاه می‌باشند، هستند. و کودهای میکرو وظیفه تامین عناصر ضروری که به مقدار خیلی کم مورد نیاز گیاهان می باشند، را بر عهده دارند.

کود NPK چیست؟

کود NPK در دسته کودهای ماکرو قرار می‌گیرد و حاوی سه ماده اصلی ازت (N)، فسفر (P) و پتاسیم (K) مورد نیاز برای رشد بهتر گیاه است.

کود NPK، از ترکیب مقادیر مشخصی نیتروژن، فسفر و پتاسیم تشکیل می‌شود و مقداری که آن‌ها در ساختار اصلی کود دارند با سه عدد بیان می‌شود. به این صورت است که برای مثال: کود 5-10-10، حاوی 10 درصد نیتروژن، 10 درصد فسفر و 5 درصد پتاسیم است.

دلیل استفاده از کود NPK:

این کود‌ها حاوی سه ماده بسیار مغذی برای رشد ریشه و خود گیاه هستند. و در صنعت کشاورزی بسیار ضرورت دارند. به همین ذلیل است که بسیاری از کشاورزان و باغ‌داران عزیز کشورمان از این کود برای گیاهان خود استفاده می‌کنند.

بطور کلی کودهای NPK با نسبت‌های مختلف را می‌توان در زمان‌های مختلف مورد استفاده قرار داد.

نحوه مصرف کود NPK:

مقدار و اندازه کودی که شما استفاده خواهید کرد بستگی به نوع گیاه و نیاز آن دارد. به شما پیشنهاد می‌دهیم که قبل از مصرف کود NPK، مقدار عناصر موجود در خاک را با آنالیز خاک مشخص کنید.

قیمت کود NPK:

قیمت کود NPK هر چقدر هم زیاد باشد، مطمئن باشید که در کنار بهبود رشد، افزایش راندمان و بهره برداری محصول، اصلا به چشم نمی‌آید و قابل مقایسه نیست. اما قیمت این کود به نسبت سایر نیازهای گیاهان در صنعت کشاورزی و همچنین مزایای بالای کود NPK، پایین و مناسب است. خوب است بدانید که قیمت کود NPK در مقایسه با کیفیت آن، در ماه کشت، قیمتی معقول و منصفانه است.

معرفی چند کود NPK:

کود 20-20-20:

کود NPK از نوع 20-20-20، یک کود غنی و عالی و کامل برای نیازهای گیاهان و رشد آن‌ها است.  شما می‌توانید در تمامی مراحل کشاورزی از این کود استفاده کنید. جذب سریع این کود توسط گیاه در مشخصات خوب آن قرار می‌گیرد.

کود 18-18-18:

یکی از اصلی‌ترین وظایف این کود تحریک رشد گیاه است. درختان مختلف و گیاهان تزئینی مانند کاکتوس می‌توانند از مواد مغذی این کود که جدای از نیتروژن، فسفر و پتاسیم شامل روی، مس، منگنز و… است، استفاده کنند. یکی از مزایای مصرف این کود، می‌توان به محافظت از ریشه گیاه در برابر پوسیدگی اشاره کرد.

کود 38-11-3:

این کود به خاطر پتاسیم بالایی که دارد، بهترین کود کامل NPK برای گیاهان زینتی و محصولات کشاورزی معرفی شده است. به این دلیل که از زرد شدن برگ‌ها جلوگیری می‌کند و عملکرد رویشی گیاه را بهبود می‌بخشد.

برای خرید کود NPK، فقط کافی است که با تیم ماه کشت تماس بگیرید و یا از طریق سایت اقدام کنید؛ تا در کمترین زمان ممکن سفارش خود را تحویل بگیرید.

بهترین زمان استفاده از کود NPK چه زمانی است؟

بهترین زمان استفاده از کود ان پی کا برای گیاهان گل‌دار تا قبل از شروع گل‌دهی می‌باشد. و برای گیاهان بدون گل در تمام دوران رشد می‌توان از این نوع کود استفاده کرد.

انواع کود NPK:

در مبحث انواع کودهای ان پی کا میتوان به کود های 20-20-20، 10-52-10، 18-18-18، 12-12-36 اشاره کرد.