آموزش کشت زعفران

همه چیز در مورد زاج آب زعفران

کود دهی زاج آب زعفران

زاج آب زعفران یکی از مراحل حساس و مهم در کشت زعفران است که تاثیر بسزایی در تقویت و رشد پیازها دارد. علاقمندان به پرورش زعفران باید دقت داشته باشند که زاج آب مرحله‌ی ضروری در پرورش زعفران است که عدم اجرای آن می‌تواند تاثیر منفی در برداشت سال بعد مزرعه آن‌ها داشته باشد.

در این محتوا سعی داریم که شما را با مفهموم زاج آب زعفران، چگونگی انجام و فواید آن آشنا کنیم. اگر شما قصد کشت زعفران را دارید و یا مزرعه شما تحت این کشت است، این محتوا حتما برای شما مفید خواهد بود.

زاج آب زعفران چیست؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که زاج آب زعفران کود دهی است که همراه با آبیاری انجام می‌شود. در این کود دهی شامل انواع مختلفی از کودها است که به نحو احسن به نیازهای پیاز زعفران پاسخ می‌دهند.

گیاه زعفران پس از مرحله گلدهی وارد مرحله تکثیر می‌شود و برای این مرحله به مواد غذایی گوناگونی نیاز دارد. زاج آب بهترین روش برای تقویت پیازها زعفران با هدف تکثیر و رشد بیشتر است.

 

بهترین زمان کود دهی زاج آب زعفران

زاج آب زعفران همراه با آبیاری دوم و تقریبا در آذر ماه انجام می‌گیرد. اندام اصلی گیاهان برای دریافت مواد غذایی از محیط، ریشه است. ریشه به خوبی آب و سایر عناصر غذایی از خاک می‌گیرد و در اختیار گیاه قرار می‌گیرد. در این بازه زمانی، پیازهای زعفران دارای ریشه هستند بنابراین بهترین راه برای در دسترس قرار دادن مواد غذایی و تقویت پیازها، از طریق آبیاری است.

 

بهترین کود زاج آب زعفران

بهترین کود زاج آب زعفران کودی است که بتواند به طور کامل نیاز پیازها را پاسخ دهد و سبب رشد و تکثیر هر چه بیشتر آن‌ها گردد.  در واقع باید گفت هیچ کودی به فردیت و به تنهایی نمی‌تواند این موارد را داشته باشد و همه مواد لازم برای تامین نیاز غذایی پیاز را در خود جای داده باشد.

بنابراین می توان گفت که باید از پکیج کودی استفاده کرد. پکیج‌های کودی زاج آب زعفران از چندین کود مختلف تشکیل شده اند بنابراین می توانند به خوبی سبب تقویت پیازها شوند و باعث افزایش رشد و تکثیر آن‌ها گردند.

دقت داشته باشید که پکیج‌هایی که تهیه می کنید حتما به صورت اختصاصی برای زعفران تهیه شده باشند و از مصرف کودهای متفرقه که توسط افراد غیر متخصص آماده شده‌اند پرهیز کنید.

برای خرید پکیج کود دهی زاج آب زعفران که توسط کارشناس کشت زعفران ماه کشت تهیه شده است روی لینک زیر کلیک کنید.

خرید پکیج کودی زاج آب

فرمول کودی زاج آب زعفران

فرمول کودی زاج آب زعفران

فواید کود دهی زاج آب

همانطور که قبلا توضیح دادیم در کود دهی زاج آب زعفران از چندین کود استفاده می‌شود. هر کدام از این کودها مزایا و فواید خاص خود را دارند. اما در مجموع همه آن‌ها موجب تقویت و تغذیه پیازهای زعفران می‌شود. از جمله فواید زاج آب زعفران عبارت است از:

  • تقویت پیازها
  • افزایش رشد پیازها
  • افزایش تکثیر پیازها
  • درشت شدن کلاله‌ها
  • افزایش کیفیت محصول
  • افزایش میزان برداشت زعفران در سال بعد
  • افزایش مقاومت گیاه در برابر بیماری‌ها
  • جلوگیری از وقوع تنش در زعفران

در واقع می‌توان گفت زاج آب یک کود برای افزایش گلدهی زعفران است و به خوبی باعث بیشتر شدن میزان برداشت زعفران سال بعد می‌شود.

فواید زاج آب زعفران

یه برنامه کودی حرفه‌ای، میتونه برداشت زعفران مزرعه‌ت رو بترکونه!

همین الان پکیج‌های کودی زاج‌آب و محلول‌پاشی زعفران رو سفارش بده.
خرید پکیج کودی زعفران

کلام آخر

به طور کلی می‌توان گفت که کشت زعفران کشتی آسان و بدون دردسر است. اما موفق شدن در آن کاملا به دانش و تخصص شما در این حوزه بستگی دارد و باید نکات خاصی را در خصوص آن رعایت کرد. در کشت زعفران اگر  خرید پیاز زعفران و مدیریت مزرعه به درستی و به صورت اصولی انجام گیرد، کشتی بسیار پربازده خواهد بود. زاج آب نیز یکی از همان مراحلی است که در مدیریت و رسیدگی به مزرعه باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

اگر قصد کشت زعفران را به صورت اصولی و تخصصی دارید و یا زمین شما تحت کشت زعفران است و می‌خواهید مزرعه را با پکیج‌های کودی تقویت کنید و باردهی را افزایش دهید، می‌توانید با کارشناسان ماه کشت تماس بگیرید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲۷ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *