در حال نمایش 5 نتیجه

نمایش ۲۴ ۴۸

مشخصات، قیمت و خرید کودهای نیتراته

نیترات با فرمول NO3 اکسیده‌ترین شکل نیتروژن است که در طبیعت وجود دارد. نیتروژن یک یون منفی است که می‌تواند با یون‌های مثبت ترکیب شود و به صورت نمک‌های نیترات پتاسیم، نیترات کلسیم، نیترات منیزیم و… دربیاید. نیترات از محلول‌ترین یون‌های منفی و  فرم‌قابل جذب نیتروژن برای گیاهان است. کشاورزان و باغداران با خرید کودهای نیتراته، کمبود عناصر غذایی در گیاهان خود را درمان می‌کنند.

نکته بسیار مهمی که در مورد کودهای نیتراته وجود دارد مصرف آن‌ها به میزان لازم است. اگر به صورت مازاد و بی‌رویه استفاده شود آسیب‌های شدید و جدی به گیاه وارد می‌کند.

خرید کود نیترات

مزایای خرید کودهای نیتراته و استفاده از آن

  • نیترات به راحتی توسط گیاه جذب و استفاده می‌شود.
  • جذب سریعی دارد.
  • موثرترین منبع نیتروژن هستند.
  • باعث افزایش رشد گیاهان می‌شوند.
  • نیاز گیاه به ازت را تامین‌ می‌کنند.
  • یکی دیگر از فواید خرید کودهای نیتراته این است که باعث افزایش تولید پروتئین در گیاهان می‌شوند.

انواع کودهای نیتراته

کودهای نیتراته بر اساس عناصر تشکیل‌دهنده‌ی آن‌ها به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. از جمله:

کود نیترات پتاسیم:
کود نیترات پتاسیم دارای 13 درصد ازت و 46 درصد پتاسیم می‌باشد. خرید کود نیترات پتاسیم و استفاده از آن باعث افزایش کیفیت محصول، ریشه‌زنی، رشد رویشی گیاه و… می‌شود.

کود نیترات منیزم:
این کود منبع بسیار خوبی برای دو عنصر نیتروژن و منیزیم است. خرید کود نیترات منیزیم و استفاده از آن برای کشت‌های هیدروپونیک بسیار رایج است. این کود باعث افزایش تولید کلروفیل و فتوسنتز می‌شود.

کود نیترات کلسیم:
نیترات کلسیم تامین کننده نیاز گیاه به عناصر نیتروژن و کلسیم است. خرید کود نیترات کلسیم و استفاده از آن به دلیل داشتن کلسیم مدت انبارداری را افزایش می‌دهد. همچنین باعث استحکام دیواره سلولی، بهبود کیفیت میوه و  رشد بهتر گیاه می‌شود.

کود نیترات آمونیوم:
کود نیترات آمونیوم منبع غنی از فرم‌های قابل جذب نیتروژن است که می‌تواند به خوبی پاسخگوی نیاز گیاه به ازت باشد. این کود قابلیت حل شدن در آب را دارد. استفاده از این کود مزیت‌های زیادی مانند افزایش رشد رویشی را به دنبال دارد اما مانند هر کود دیگری مصرف زیاد این کود به گیاه آسیب می‌زند و حتی می‌تواند برای آب و خاک و همچنین سلامت انسان مشکل‌ساز باشد. نکته قابل توجه در مورد کود نیترات امونیوم این است که این کود دارای خاصیت انفجاری است بنابراین نگهداری و استفاده از آن دقت بسیار بالاتری را لازم دارد.

قیمت کودهای نیتراته:
قیمت کودهای نیتراته بسته به عناصر تشکیل‌دهنده آن‌ها متفاوت است. همچنین عواملی مانند کیفیت، مقدار، شرکت و کشور سازنده کود نیز بر قیمت‌ها تاثیر گذار است. از دیگر عوامل بسیار تاثیرگذار بر قیمت‌ها، نرخ ارز است، چرا که اکثر کودها از کشورهای خارجی وارد می‌شوند. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت انواع کود از جمله قیمت کودهای نیتراته به سایت ماه کشت مراجعه کنید.

توجه داشته باشید که هنگام خرید کودهای نیتراته، فریب فروشندگان کودهای بی‌کیفیت با قیمت‌های پایین را نخورید. این کودهای ارزان قیمت برای گیاهان شما نه تنها سودی ندارند که باعث آسیب به آن‌ها نیز می‌شوند.

خرید کود نیترات

نحوه خرید کودهای نیتراته چگونه است؟

ازت از عناصری است که گیاهان به مقدار بسیار زیادی به آن نیاز دارند. بر همین اساس شاید بتوان گفت که خرید کودهای نیتراته برای هر کشاورزی لازم و ضروری است. برای خرید کودهای نیتراته از مجموعه ماه کشت فقط کافی است که وارد سایت ماه کشت شوید و با انتخاب کود مورد نظر، سفارش خود را ثبت کنید. و یا می‌توانید از طریق تماس با پشتیبانی برای خرید کودهای نیتراته اقدام کنید.