در حال نمایش 4 نتیجه

نمایش ۲۴ ۴۸

قیمت و خرید کود نیترات کلسیم

شاید برای خیلی از شما  اسم نیترات کلسیم تازگی داشته باشد و با آن آشنا نباشید، در این جا ما می‌خواهیم شما را با کود نیترات کلسیم آشنا کنیم.

نیترات کلسیم چیست و چه کاربردی دارد؟ نیترات کلسیم نوعی نمک نیترات معدنی کلسیم است که بیشتر در غالب کود مورد استفاده قرار می‌گیرد. نام دیگر نیترات کلسیم نیترات نروژی است که به صورت گرانول‌های خاکستری کمرنگ وجود دارند. خرید کود نیترات کلسیم و استفاده از آن میتواند مزایای زیادی برای گیاه به همراه بیاورد.

کود نیترات کلسیم به راحتی رطوبت موجود در هوا را جذب می‌کند ، به این صورت که به طور معمول در غالب تتراهیدرات‌ها یافت می‌شود. کود نیترات کلسیم یک اکسیده کننده قوی است که به راحتی در آب قابل حل شدن است. نیترات کلسیم به صورت تجاری از تیمار سنگ آهک با اسید نیتریک ضعیف حاصل می شود. این ترکیب همچنین طی روند جذب اکسید نیتروژن توسط شیر آهک تشکیل می‌شود.

 

خرید کود نیترات کلسیم

 

نیترات کلسیم چه کاربردی دارد؟

از نیترات کلسیم در موارد بسیار زیادی از جمله استفاده در کودها، مواد شیمیایی تصفیه فاضلاب، ساخت و تهیه مواد منفجره و ساخت بتن استفاده می‌کنند.

نیترات کلسیم کاربردهای دیگری هم مانند تولید نمک مذاب دارد اما نکته قابل ذکر این است که بیش‌ترین موارد مصرفی که از نیترات کلسیم استفاده می‌شود ، تولید کود است که بخش بسیار بزرگی از بازار داخل کشورها  و بازار جهانی تولید نیترات کلسیم را به خودش اختصاص داده است.

کود نیترات کلسیم

در این قسمت می‌خواهیم به طور تخصصی‌تر به موضوع کود نیترات کلسیم بپردازیم. کود نیترات کلسیم یکی از کودهای شیمیایی محلول در آب است که یکی از اصلی‌ترین فعالیت‌های آن این است که نیتروژن و کلسیم را به طور هم زمان برای افزایش کیفیت میوه و جلوگیری از پوسیدگی انتهای شکوفه گیاهان و درختان را فراهم کند.

کود نیترات کلسیم، حاوی کلسیم و نیتروژن فراوانی است که مواد مغذی مورد نیاز تمامی گیاهان برای زنده ماندن و رشد مناسب آن‌ها را تامین می‌کند. یسیاری از گیاهان هستند که برای تولید دانه خود نیاز حتمی به کود نیترات کلسیم دارند و بدون آن نمی‌توانند تولید دانه داشته باشند. یکی دیگر از مواردی که نیترات کلسیم کمک فراوانی به آن دارد این است که به گیاه کمک می‌کند تا میوه بهتری با ماندگاری بسیار بالاتری داشته باشد. در ادامه باید گفت که کلسیم یک عنصر بسیار مهم در شکل گیری دیواره سلول‌های گیاهی است و از بیماری و استرس محافظت گیاه را حفظ می‌کند.

علایم کمبود نیترات کلسیم

  • پوسیدگی موضعی بافت‌ها
  • مهار رشد مناسب گیاهان
  •  تغییر شکل برگ‌ها
  • سوختگی نوک برگ و نوک ریشه
  • کاهش کیفیت محصول
  • کاهش ماندگاری محصول

خرید کود نیترات کلسیم چه مزایایی دارد؟

بسیاری از کشاورزان هستند که اهمیتی به خرید کود نیترات کلسیم و  استفاده از آن نمی‌دهند و این را هم نمی‌دانند که چه ضرری با استفاده نکردن از آن به مزرعه خود وارد می‌کنند. از این نوع کود می‌توان در تغدیه سالم گیاهان و مقاوم کردن آن‌ها در برابر بیماری‌ها استفاده کرد. همچنین نیترات کلسیم یک منبع نیتروژن سریع برای بهبود کیفت و ماندگاری میوه‌ها فراهم می‌کند.

نیترات کلسیم مقاومت دیواره سلولی گیاهان را افزایش داده و کیفیت میوه گیاهان و سطح ماندگاری آن ها را افزایش می دهد. همچنین افزایش مقاومت دیواره های سلولی گیاهان باعث می‌شود که توانایی گیاهان برای مقابله با آفت، بیماری و گرمای هوا بسیار افزایش پیدا کند.

 

خرید کود نیترات کلسیم

 

زمان استفاده از کود نیترات کلسیم

میزان و مقدار استفاده از کودهای نیترات کلسیم در هر هکتار باغ‌ باید بین 2 تا 3 لیتر در اواسط فصل صورت بگیرد. و محلول کود باید با سیستم قطره‌‌ای یا غرقابی به ریشه گیاهان برسد. زمانی که کشاورزان از این کود به همرا آبیاری استفاده می‌کنند، باید 20 کیلوگرم از آن را در یک هکتار مورد استفاده قرار دهند. برای محلول‌پاشی در 1000 لیتر آب حداقل 1/5 و حداکثر 2 کیلوگرم از کود را حل کرده و مورد مصرف قرار دهید.

نکته بسیار مهم این است که در هنگام استفاده از کود نیترات کلسیم به همراه سم و دیگر کودها نباید از محلول‌پاشی استفاده کنید.

قیمت کود نیترات کلسیم

برای اطلاع از قیمت کود نیترات کلسیم می‌توانید با پشتیبانی سایت ماه کشت تماس بگیرید و یا قیمت‌های روز را در سایت ماه کشت مشاهده کنید.

نحوه خرید کود نیترات کلسیم چگونه است؟

ماه کشت یک فروشگاه معتبر اینترنتی برای فروش کودهای کشاورزی است. شما می‌توانید برای خرید کود نیترات کلسیم  به صفحه خرید محصول بروید و سفارش خود را ثبت کنید. و یا می توانید از طریق تماس با پشتیبانی برای خرید کود نیترات کلسیم اقدام کنید.