در حال نمایش 16 نتیجه

نمایش ۲۴ ۴۸

خرید کود ارگانیک

کودها انواع مختلفی دارند که به طور کلی به دو دسته کود ارگانیک و کود شیمیایی تقسیم بندی می‌شوند، هر کدام در نوع خود معایب و مزایای خاص خود را دارند. اما امروزه خرید کود ارگانیک بین کشاورزان و باغداران رواج بیشتری دارد. ما قصد داریم که مبحث کود ارگانیک را خدمت شما عزیزان توضیح دهیم پس با ما همراه باشید.

کود ارگانیک چیست؟

کود ارگانیک نوعی کود طبیعی هستند که از مواد طبیعی مثل گیاهان، انواع کرم‌های زیستی، فضولات حیوانی به دست می‌آیند و مواد مورد نیاز ریشه گیاهان و درختان را تامین می‌کنند.

کودهای ارگانیک تفاوت کمی با کودهای طبیعی دارند، اما به دلیل این که در روند تولید این نوع کودها از مواد شیمایی استفاده نمی‌شود، کود طبیعی هم شناخته می‌شوند.

از موادهای طبیعی بسیار زیادی در ساختار این نوع کودهای ارگانیک استفاده می‌شود که این مواد عبارت اند از: گوانو، خون خشک و پودر شده، استخوان آسیاب شده، پوست خرد شده، ماهی، انواع کانی‌های معدنی مثل سنگ فسفات و چوب. این مواد ها باهم ترکیب شده و از ترکیب این موادها کود ارگانیک به دست می‌آید. خرید کود ارگانیک از این لحاظ که این کودها علاوه بر تامین بخشی از نیاز غذایی گیاهان، برای خاک منطقه نیز مفید است، پیشنهاد می‌شود.

 

خرید کود ارگانیک

 

انواع کود ارگانیک

کودهای ارگانیک انواع مختلفی دارند که در اینجا می‌خواهیم شما را با برخی از این کودها آشنا کنیم.

کودهای گیاه: برای تولید این کود های گیاهی هم از مواد طبیعی بسیار زیادی استفاده می‌شود که می‌خواهیم شما را با این مواد آشنا کنیم.

 کمپوست: کمپوست یک ماده بسیار مقوی برای گیاه است که مواد مغذی بسیار زیادی در خود دارد و باعث می‌شود که آب زیادی درون خاک بماند.
 پنبه دانه: پنبه دانه منبع غنی از نیتروژن و مقدار کمی فسفر و پتاسیم است. این ماده برای پوشاندن خاک و افزایش میزان حاصل خیزی آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.
جلبک دریایی: جلبک دریایی کود آزاد کننده فوری و منبع عالی برای روی و آهن است که رشد و مقاومت گیاه را افزایش می‌دهند.

مزایای خرید کود ارگانیک و استفاده از آن

خرید کود ارگانیک و استفاده از آن فواید بسیار زیادی دارد و سودمند است، این کود باعث بهبود بافت خاک، زهکشی می‌شود، کیفیت محصول و عملکرد گیاهان را افزایش می‌دهد، مواد مغذی را مدت زیادی برای گیاهان فراهم می‌کنند، هم‌چنین کود ارگانیک مواد شیمیایی نداشته و باعث آلودگی محیط نمی‌شود، مواد مغذی و مواد آلی در خاک را تقویت می‌کند.

معایب کود ارگانیک

خرید کود ارگانیک و استفاده از آن نیز مانند سایر کودها مزایای زیادی دارند و معایبی هم دارند که خدمت شما عزیزان گفته می‌شود.

یکی از اصلی‌ترین مضرات کود ارگانیک فعالیت میکرو ارگانیسم‌ها است. برای اضافه شدن مواد مغذی موجود در کود های ارگانیک به خاک مراحلی باید طی شود که برای انجام آن به دمای مناسب و رطوبت کافی نیاز است. چون در زمین‌های کشاورزی انجام این کار، عملا غیر ممکن است، مدت زمان نسبتا طولانی نیاز هست تا مواد مغذی وارد خاک و سپس ریشه برسد.

 

خرید کود ارگانیک

خرید کود ارگانیک

اگر شما قصد خرید کود ارگانیک با کیفیت و مرغوب را دارید ماه کشت این شرایط را برای شما بسیار راحت کرده است. تنها کافی است که وارد سایت ماه کشت شوید و کود ارگانیک مورد نظر خود را به راحتی سفارش دهید و در کم ترین زمان سفارش خود را تحویل بگیرید. و یا می‌توانید از طریق تماس با پشتیبانی برای خرید کود ارگانیک اقدام کنید.

تفاوت کود ارگانیک و غیر ارگانیک در جیست؟

کود ارگانیک به کودی گفته می‌شود که، از تماما از گیاهان و حیوانات به وجود می‌آید، و کود غیر ارگانیک هم کودی است که مواد شیمیایی تشکیل شده است مانند کوی که دارای فسفات و پتاسیم است.