هیچ محصولی یافت نشد.

خرید کود سولفات روی و مشخصات آن:
کود سولفات روی با فرمول شیمیایی (ZnSO4) دارای عناصر گوگرد و روی است. این کود محصول شیمیایی است که از تصفیه سنگ معدن روی به دست می‌آید. سولفات روی به فرم پودری و گرانولی موجود است و  توانایی حل شدن در آب را دارد. خرید کود سولفات روی و استفاده از آن به کشاورزانی که گیاهان آن‌ها در اثر کمبود روی و گوگرد آسیب دیده‌اند به شدت توصیه می‌شود.

جذب عنصر روی در PH های بالا مختل می‌شود. بنابراین حضور کربنات کلسیم که PH خاک را افزایش می‌دهد. موجب کاهش جذب عنصر روی توسط گیاه می‌شود. همچنین حضور مقدار زیادی از عنصر مس نیز بر جذب روی تاثیر منفی دارد زیرا مس هم قابلیت ترکیب با سولفات را دارد و می‌تواند رقیب روی برای جذب توسط گیاه باشد. علاوه بر موارد ذکر شده استفاده زیاد از کودهای فسفاته میزان روی در زمین‌های کشاورزی را کاهش می‌دهد.

برخی از گیاهان مانند ذرت، برنج، گندم، نخود، مرکبات و انگور به کمبود روی بسیار حساس هستند و برخی دیگر مانند جو، سبزیجات و هویج به کمبود روی مقاوم هستند. روی عنصری کم تحرک است، از این رو علائم کمبود آن ابتدا در برگ‌های جوان دیده می‌شود.
نقش روی در گیاهان:

در سنتز پروتئین دخالت دارد.
برای برخی از واکنش‌های متابولیکی ضروری است.
به فعال شدن بعضی از سیستم‌های آنزیمی کمک می‌کند.
در سنتز قند مشارکت دارد.
باعث فعال کردن تنظیم‌کننده‌های رشد گیاه مانند اکسین می‌شود.

علائم کمبود روی در گیاهان:

باعث کوتاه شدن میانگره‌ها می‌شود.
برگ ها رنگ پریده می‌شوند.
رشد ساقه ها کاهش می‌یابد.
برگ ها نازک می‌شوند.
میوه‌های درختان دانه‌دار و هسته‌دار مانند سیب می‌ریزند.

فواید خرید کود سولفات روی و استفاده از آن:

کود سولفات روی به دلیل خاصیت قا‌رچ کشی که دارد باعث افزایش مقاوت گیاهان به بیماری‌ها و آفت‌ها می‌شود.
نیاز گیاه به عناصر روی و گوگرد را تامین می‌کند.
سولفات روی باعث از بین رفتن علف‌های هرز می‌شود.
سبب حذف قارچ‌های مضر می‌شود.
بر رشد گیاه تاثیر مثبتی دارد.
خرید کود سولفات روی نسبت به منبع روی دیگر مانند کلات روی از نظر اقتصادی به صرفه تر است.
سولفات روی باعث تنظیم PH خاک می‌شود در نتیجه جذب روی افزایش می‌یابد.
از دیگر فواید خرید کود سولفات روی کوددهی آسان آن است. با توجه به این که سولفات روی در آب حل می‌شود کوددهی را می‌توان از طریق سیستم آبیاری مانند قطره‌ای و غرق‌آبی و همچنین محلول پاشی انجام داد.

قیمت کود سولفات روی:
عواملی مانند کیفیت، مقدار، شرکت و کشور تولید کننده بر قیمت کود سولفات روی تاثیر دارند. نرخ ارز نیز به دلیل این که اغلب کودها وارداتی هستند، تاثیر زیادی بر قیمت دارد. شما می‌توانید برای مطلع شدن از قیمت انواع کود اعم از کود سولفات روی به سایت ماه کشت مراجعه کنید.
نحوه خرید کود سولفات روی چگونه است؟
برای خرید کود سولفات روی از فروشگاه اینترنتی ماه کشت فقط کافی است که وارد سایت ماه کشت شوید، بر زبانه خرید کودهای شیمیایی کلیک کنید و بعد از انتخاب محصول مورد نظر، سفارش خود را ثبت کنید. و یا می‌توانید برای خرید کود سولفات روی با پشتیبانی تماس بگیرید.