در حال نمایش 3 نتیجه

نمایش ۲۴ ۴۸

مشخصات، قیمت و خرید کود آپارتمانی

خرید کود آپارتمانی از ملزوماتی است که افراد دوستدار گل و گیاه در منزل باید به آن توجه داشته باشند. نگهداری از گیاهان آپارتمانی محدود به خرید و آبیاری نمی‌شود. آن‌ها نیز مانند سایر موجودات زنده دیگر برای رشد و نمو به غذا نیاز دارند.

نیاز غذایی گیاهان با استفاده از کودها تامین می‌شود. خرید کود آپارتماتی و مصرف آن می‌تواند شادابی گیاهان شما را افزایش دهد.

چطور است که با هم بررسی جامعی از کود و انواع مناسب آن برای گیاهان آپارتمانی داشته باشیم؟

اگر جواب شما به این سوال مثبت است، بهتر است بدانید که در ادامه این مقاله به توضیح کود، معرفی انواع کود گیاهان آپارتمانی و بهترین کود گیاهان آپارتمانی می‌پردازیم.

خرید کود آپارتمانی

کود چیست؟

کود ماده طبیعی یا مصنوعی حاوی عناصر غذایی مورد نیاز گیاه است که رشد و بهره‌وری گیاهان را بهبود می‌دهد. کودها عناصر حیاتی برای عملکردهای گیاهان را تامین می‌کنند. بعضی از کودها علاوه بر تاثیر مثبتی که مستقیما بر خود گیاه دارند، منجر به افزایش حاصلخیزی خاک نیز می‌شوند.

عناصر موجود در انواع کودها یا از دسته کودهای پرمصرف و یا از دسته کودهای کم مصرف هستند.

عناصر پر مصرف: نیتروژن، فسفر، پتاسیم، کلسیم، منیزیم و گوگرد

عناصر کم مصرف: آهن، روی، منگنز، بور، مس و مولیبدن

انواع کود

  1. کودهای شیمیایی
  2. کودهای ارگانیک یا آلی
  3. کودهای زیستی

انواع کود گیاهان آپارتمانی

کودهای ریشه‌زا

کودهای ریشه‌زا همانطور که از نام آن‌ها مشخص است کودهایی هستند که باعث توسعه و گسترش ریشه می‌شوند. بهترین زمان استفاده از این کودها بعد از قلمه زدن گیاه و یا برای پاجوش زدن می‌باشد.

کودهای ریشه زا دارای میزان فسفر زیادی هستند چرا که این عنصر فسفر است که بیشترین تاثیر را بر رشد ریشه دارد. بهترین کود برای ریشه زایی گل های آپارتمانی کود 10 52 10 است. به علاوه اگر گیاهتان کمبود علائم عنصر فسفر را نشاند داده است می‌توانید از این کود به عنوان کود فسفر برای گلهای آپارتمانی استفاده کنید.

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد عناصر مورد نیاز گیاهان و علائم کمبود هر یک از آن‌ها می‌توانید مقاله کمبود عناصر در گیاهان را مطالعه کنید.

کود برای رشد رویشی (برگ‌ها)

گیاهان زینتی آپارتمانی به دو دسته تقسیم می‌شوند. یا گل می‌دهند و یا فقط برگ‌های زیبایی دارند. گیاهان که اندام هوایی و رویشی زیبایی دارند باید توسط کودهایی تقویتی شوند که نیتروژن داشته باشند.

کودهای سه بیست برای گلهای اپارتمانی از جمله کودهایی است که بر افزایش رشد رویشی گیاهان یعنی رشد و شاخ و برگ‌ها موثر است.

کود 20 20 20 علاوه بر داشتن عنصر نیتروژن، دارای مقدار برابری از عناصر فسفر و پتاسیم هستند. در واقع این کود از 20 درصد نیتروژن، 20 درصد فسفر و 20 درصد پتاسیم تشکیل می‌شود.

کود برای گلدهی گیاهان آپارتمانی

تعداد زیادی از گیاهان آپارتمانی گل‌های بسیار زیبایی دارند که می‌توانند جلوه‌ ویژه‌ای به محیط منزل شما ببخشند. اما این زیبایی و تازگی مستلزم داشتن تغذیه مناسب است. گیاهان گلد‌ار خانگی برای رشد زایشی یعنی همان گلدهی به عنصر فسفر، پتاسیم و سایر عناصر از جمله عناصر میکرو نیاز دارند.
کود برای افزایش مقاومت گیاهان آپارتمانی
یکی از عناصری که توان تحملی گیاهان در برابر استرس‌های محیطی مانند خشکی افزایش می‌دهد، عنصر پتاسیم است. پتاسیم با تنظیم باز و بسته شدن روزنه‌های برگ‌ها، مانع از هدر رفتن آب و رطوبت گیاه می‌شود.

کودی مانند 36 12 12 دارای مقدار بالاتری از پتاسیم نسبت به نیتروژن و فسفر است  که برای رفع کمبود پتاسیم در گیاهان استفاده می‌شود.
افزایش حاصلخیزی خاک گیاهان آپارتمانی
هیومیک اسید از بهترین کودهایی است که می‌توان برای گیاهان خانگی از آن استفاده کرد. این کود تاثیر بسیار عالی بر حاصلخیزی خاک دارد. با اسفنجی کردن خاک و افزایش منافذ ان تهویه خاک را افزایش می‌دهد. از طرفی دیگر با افزایش فعالیت میکروارگانیسم‌های موجود در خاک، جذب مواد توسط گیاه را تسهیل می‌کند.

خرید کود آپارتمانی

قیمت کود آپارتمانی

کودهای استفاده شده در پکیج‌های خانگی ماه کشت، همگی از برندهای معتبر و مطرح جهانی هستند که از کشورهای خارجی وارد ایران می‌شوند. به همین دلیل قیمت کودها در درجه اول به نرخ ارز وابسته است.

از دیگر عوامل مهم موثر بر قیمت کود آپارتمانی، مقدار و نوع کودی است که خریداری می‌کنید. از آنجایی که مقدار خرید برای کودهای خانگی بسیار کم است، قیمت آن‌ها کاملا مناسب و مقرون به صرفه می‌باشد.

خرید کود آپارتمانی از ماه کشت چگونه است؟

مجموعه ماه کشت با در نظر گرفتن نیازهای گیاهان خانگی و آپارتمانی، کودهای خانگی را از بهترین کودها با کیفیت عالی ارائه می‌دهد. کودهای ارائه شده توسط ماه کشت شامل کود 20 20 20، کود میکرو، 10 52 10، آهن و هیومیک اسید است.

مزیت هر یک از این کودها را در مطالب بالاتر توضیح داده‌ایم. کود آهن هم که از اسم آن کاملا مشخص است، برای تامین نیاز گیاه به آهن استفاده می‌شود. با توجه به این موضوع که اغلب خاک‌های ایران به دلیل قلیایی بودن، کمبود آهن دارند، استفاده از کود آهن یکی از پیشنهادات اولیه هر فروشنده گل و گیاهی است.

برای خرید کود آپارتمانی، فقط کافی است که وارد سایت ماه کشت شوید و سفارش خود را ثبت کنید و یا از طریق تماس با پشتیبانی برای خرید کود آپارتمانی اقدام کنید.