خرید پیاز زعفران و انواع آن

خرید پیاز زعفران و انواع آن

خرید پیاز زعفران درجه یک و با کیفیت، اولین گام برای شروع فعالیت کشت و پرورش زعفران است که هر فردی که تصمیم می‌گیرد کشت زعفران انجام دهد باید از این مرحله شروع کند. خرید پیاز زعفران از ارکان اصلی کشت زعفران است که باید توجه بسیاری به آن شود.

خرید پیاز زعفران ماه کشت: ماه کشت یکی از بزرگترین مجموعه های تامین کننده پیاز زعفران در سطح کشور است که ، پیاز های زعفران را در انواع و سایز های مختلف ، مورد نیاز شما  تهیه و خدمت شما ارسال می کند

زعفران هم مانند بسیاری از گیاهان که کشت می شوند ، برای رشد و تکثیر دارای پیاز است. نکته ای که باید به آن توجه کنید کیفیت پیاز زعفران است که جز ارکان اصلی کشت زعفران محسوب می‌شود. پیاز زعفران انواع مختلفی دارد که در مبحث بعدی به آن می پردازیم.

انواع پیاز زعفران

پیاز زعفران از نظر کیفیت آن ها ، وزن، سایز، با خاک یا بدون خاک بودن آن ها انواع مختلفی دارد. سایز پیاز های زعفران از سایز ریز، متوسط و درشت دسته بندی می‌شوند که برای تهیه و خرید پیاز زعفران شما می توانید به سایت ماه کشت مراجعه کنید.

خرید پیاز زعفران با خاک

پیاز های زعفران با خاک که به فروش می رسند، دارای ده الی بیست درصد خاک هستند یعنی به این صورت، زمانی که از داخل خاک خارج می شوند دیگر خاک های چسبیده به پیاز ها را جدا  نمی کنند و زمانی که شما پیاز زعفران با خاک خریداری می کنید درصدی از وزن پیاز ها را خاک تشکیل می دهد.

خرید پیاز زعفران بدون خاک

و اما پیاز های زعفران بدون خاک، بدون وجود داشتن درصدی از خاک بر روی پیاز های زعفران به فروش می رسند. زمانی که پیاز های زعفران از داخل خاک خارج می شوند به صورت کامل خاک آن ها جدا شده و زمانی که شما پیاز زعفران بدون خاک تهیه و خریداری می کنید تمام وزن و مقدار خریداری شده از وزن خالص پیاز ها تشکیل می‌دهند. و به همین دلیل است که ماه کشت خرید پیاز زعفران بدون خاک را پیشنهاد می دهد.

خرید پیاز زعفران و انواع آن

ویژگی های پیاز زعفران با کیفیت

  • پیاز های زعفران نباید بیش از ۲ درصد جوانه فعال شده داشته باشد.
  • پیاز باید عاری از هر گونه نا خالصی فیزیکی و پیاز سایر گونه‌ ها باشد.
  • جوانه انتهایی پیاز زعفران باید سالم باشد.
  • پیاز می‌بایست عاری از نشانه‌ های کنه و قارچ باشد.
  • پیاز‌ های زعفران می‌بایست در زمان کاشت با سموم قارچ‌ کش و کنه کش مناسب ضد عفونی شده باشد.
  • پوشینه‌های اولیه پیاز زعفران در هنگام عرضه باید سالم باشند.

نکته مهم:

یک نکته بسیار مهم در خرید پیاز زعفران که باید به آن توجه کنید این است که، پیاز هایی که خریداری می کنید به هیچ عنوان نباید قارچ و کنه داشته باشند زیرا در این صورت در مدت بسیار کمی تمامی مزرعه زعفران شما آفت زذه می شود و تمامی مزرعه از بین می‌رود و خسارت های جبران ناپذیر وارد می شود. به همین دلیل است که بر خرید پیاز های زعفران بدون آفت و قارچ و کنه بسیار تاکید شد است.

نکته دیگر این است که ، سعی کنید پیاز زعفرانی که خریداری می کنید ۱: از فروشگاه های معتبر باشد و ۲: پیاز های زعفران ضدعفونی شده تهیه کنید تا در ضد عفونی کردن آن ها دچار مشکل نشوید.

خرید پیاز زعفران و انواع آن

قیمت پیاز زعفران

قیمت پیاز های زعفران یک مبحثی است که به چندین عوامل بستگی دارد که قیمت دقیق آن را مشخص می کنند. عواملی مانند: سایز پیاز زعفران ، کیفیت آن ، شهر و منطقه ای که پیاز زعفران در آن رشد کرده است ، با خاک یا بدون خاک بدون پیاز های زعفران و … تعیین کننده قیمت پیاز زعفران هستند.

برای اطلاع پیدا کردن از قیمت های روز پیاز زعفران می توانید با پشتیبانی سایت ماه کشت تماس گرفته و به علاوه اطلاع پیدا کردن از قیمت پیاز و خرید پیاز زعفران ، مشاوره رایگان کشت زعفران هم از کارشناسان ماه کشت دریافت کنید.

نحوه خرید پیاز زعفران از ماه کشت

برای خرید پیاز زعفران از ماه کشت می توانید به روش زیر عمل کنید:

خرید از طریق پشتبان سایت ماه کشت:

برای خرید پیاز زعفران ، فقط کافی است که ، با پشتیبان سایت ماه کشت(۰۹۱۵۴۷۴۶۰۸۰) تماس بگیرید و درخواست ثبت سفارش خود را داشته باشید تا  سفارش مورد نظر شما را ثبت کنند.

حرف آخر

در کنار خرید پیاز زعفران شما باید به فکر خرید کود کشاورزی مورد نیز پیاز زعفران نیز باشید. در کنار یک پیاز زعفران با کیفیت و مرغوب استفاده از کود های اصل و مناسب یک برداشت عالی برا برای شما به ارمغان میاورد. بسیاری از کارشناسان و کشاورزان خرید کود ۲۰ ۲۰ ۲۰ را بسیار توصیه میکنند. در کنار این کود میتوانید با خرید کود های NPK و خرید کود های ریزمغذی تمام نیاز زمین و پیاز خود را بر طرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *