در حال نمایش 4 نتیجه

نمایش ۲۴ ۴۸

مشخصات، قیمت و خرید نهال زردآلو

میوه‌ی زردآلو با طعم بی نظیر و ظاهر زیبا از محبوب‌ترین میوه‌ها است. خرید نهال زردآلو به دلیل همین محبوبیت بالا، بسیار پرطرفدار است و از ارزش اقتصادی بالایی برخوردار می‌باشد.

نهال زرد آلو در اکثر نهالستان‌ها پرورش داده می‌شود و به فروش می‌رسد اما باید نهال ها را از نهالستان‌هایی که از سلامت و کیفیت کار آن‌ها مطمئن هستید، خریداری کنید.

همچون هر نهالی، برای خرید نهال زردآلو نیز باید به آب و هوای منطقه دقت کنید و با توجه به اقلیم محلی که قصد کاشت درخت زردآلود را در آن دارید، نهالی مناسب و سازگار تهیه کنید.

خرید نهال زردآلو

انواع نهال زردآلو

همانطور که اشاره شد، خرید نهال زردآلو باید مطابق با آب و هوای منطقه کشت صورت گیرد. بنابراین باید با انواع نهال آشنایی داشته باشید و بدانید که کدام نوع نهال برای منطقه شما مناسب است.

هر کدام از رقم‌های مختلف زردآلو ویژگی‌های خاص خود را دارند. برخی از از آن‌ها برای مناطق سردسیر و برخی دیگر برای مناطق معتدل و نیمه گرمسیری مناسب هستند و حتما باید در منطقه سازگار کاشته شوند. توجه داشته باشید که به طور کلی زردآلو در هوای گرم رشد نمی‌کند و محصولی نمی‌دهد. در واقع نهال زردآلو به آب و هوای معتدل تا سرد نیاز دارد و برای هوای گرم و مناطق گرمسیری مناسب نیست.

نهال های زرد آلو نیز دارای انواع زودگل و دیگر هستند. نهال‌های زود گل برای مناطق معتدل و مناطقی که زمستان‌های کوتاهی دارند و با آمدن بهار سرما می‌رود، مناسب است. اما برای مناطق سردسیر باید از نهال‌های دیرگل استفاده کرد تا توان سرمای زمستان‌های طولانی را داشته باشد.

همچنین نهال‌های زرد آلو دارای انواع بذری و پیوندی هستند که در حالت کلی درختان زردآلو بذری نسبت به درختان زردآلو پیوندی از کیفیت بالاتری برخودار هستند. نهال شاهرودی، رویال، تخم مرغی، شیلی، نادری، میرزایی و… از نهال های بذری هستند.

در ایران هم رقم‌های ایرانی و هم رقم‌های خارجی موجود است. رقم‌های ایرانی که سازگاری خیلی خوبی با اقلیم ایران دارند عبارت اند از: قیسی، رویال، شاهرودی، تخم مرغی، شکرپاره، نادری، ملایر.

زردآلوهای خارجی که در ایران پرورش داده می‌شوند شامل تیلتون، آلفرد، نیوکاسل، هارکوت، فلامینگ گلد و… هستند.

کاشت نهال زردآلو

بعد از خرید نهال زردآلو نوبت به کاشت آن می‌رسد. برای کاشتن این نهال باید چاله‌هایی با عمق مناسب که تقریبا دو برابر طول ریشه و در حدود 1 متر است، حفر شود. 40 تا 50 سانتی‌متر برای عرض چاله‌ها کافی است. فواصل مناسب بین درختان زردآلو حدود 6 تا 7 متر می‌باشد.

خرید نهال زردآلو

نکات مربوط به نهال زردآلو

  • عمر مفید درخت زرد آلود حدود 25 تا 35 سال است و بهترین عملکرد را در 8 تا 15 سالگی دارند.
  • اغلب درختان زردآلو از سال چهارم به بعد باردهی خود را آغاز می‌کنند.
  • اوایل بهار، بهترین زمان برای کاشت نهال زرد آلو است.
  • خاک محل کشت درخت زرد آلو نباید اسیدی باشد.
  • توجه به هرس صحیح می‌تواند باردهی درخت را به خوبی افزایش دهد.
  • اغلب درختان زردآلو از سال چهارم به بعد باردهی خود را آغاز می‌کنند.

قیمت نهال زردآلو

قیمت گذاری نهال ها براساس رقم، سن، ایرانی بودن یا خارجی بودن، پیوندی یا بذری، کیفیت و سلامت انجام می‌شود. قیمت نهال زردآلو در ماه کشت با توجه به کیفیت عالی و سلامت کامل نهال، کاملا به صرفه است و از قیمتی معقول برخوردار است.

خرید نهال زردآلو

اولین گام برای خرید نهال زردآلو، یافتن نهالستان معتبر است. مراکزی که شناخته شده نیستند و اعتبار آن‌ها مشخص نیست، ممکن است نهال‌های ناسالم و آلوده را عرضه کنند که این امر نه تنها سرمایه شما را از بین می‌برد که منجر به هدر رفت زمان شما نیز می‌شود.

برای خرید نهال زرد آلو از ماه کشت، یا با پشتیبانی تماس بگیرید و یا از طریق سایت و ثبت سفارش اینترنتی خرید خود را انجام دهید.