در حال نمایش 2 نتیجه

نمایش ۲۴ ۴۸

مشخصات، قیمت و خرید کود آهن

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که گیاهان در طول زندگی خود دچار آن می‌شوند فقر و کمبود آهن است که شما باید با خرید کود آهن سریعا این مشکل را رفع کنید. اصلی‌ترین علائم ظاهری کمبود آهن پژمرده شدن و زرد شدن برگ گیاهان است که اگر در کوتاه‌ترین زمان به آن رسیدگی نشود، باعث مرگ گیاهان می‌شود.

زمانی که متوجه تغییرات کلی بر روی رنگ برگ گیاهان و تغییر در شکل ظاهری گیاهان شدید، سریعا باید به دنبال علائم کمبود آهن در گیاهان باشید و برای رفع آن اقدام کنید. گاهی این احتمال وجود دارد که این تغییر رنگ و شکل ظاهری منشا دیگری داشته باشد. اما رایج‌ترین دلیل آن فقر و کمبود آهن است.

خرید کود آهن

کود آهن چیست؟

یکی از ضروری‌ترین و اساسی‌ترین ریز مغذی های مورد نیاز گیاهان، کود آهن است. تولید کلروفیل و سبزینه برگ گیاهان از فعالیت‌های وابسته به وجود آهن هستند.

به دلیل پر اهمیت بودن وجود آهن در گیاهان، بسیاری از کارشناسان تغذیه گیاهی، بر این تلاش هستند که علائم کمبود آهن را تشخیص دهند و  عواملی که از جذب شدن آهن جلوگیری می‌کنند را از بین ببرند.

علائم کمبود آهن

یکی از اولین و اصلی‌تر علائم کمبود آهن در درختان و سایر گیاهان کلروسیس است. شاید این سوال در ذهن شما شکل بگیرد که کلروسیس چیست؟ کلروسیس به روندی گفته می‌شود که در آن برگ گیاه زردتر از حالت عادی می‌شود. بیشترین برگ‌هایی که دچار این مشکل می‌شوند برگ‌های جوان هستند و برگ‌هایی که قدیمی و پیر هستند مقاومت بیشتری نسبت به این موضوع داشته و در ادامه روند کمبود این برگ‌ها نیز علائم کمبود آهن را بروز خواهند داد. علاوه بر زرد شدن برگ‌های گیاهان، بر روی برگ‌ها رگه‌‌هایی از رنگ سبز تیره دیده می‌شود که در واقع رگبرگ‌ها هستند که سبز باقی می‌ماند.

گاهی اوقات گیاه شرایط بسیار سختی را سپری می‌کند به این صورت که، کل گیاه زرد یا سفید می‌شود و سلول ها از بین می‌روند و باعث می‌شود که کناره‌های برگ گیاهان از بین رفته و قهوه‌ای رنگ شوند. خرید کود آهن و استفاده از آن روش مناسبی برای رفع کمبود آهن در گیاهان است.

دلایل کمبود کود آهن

کمبود آهن یک دلیل مشخص نداشته و به طور مستقیم نمی‌توان گفت که چه چیزی دلیل مشخص کمبود آهن است. اما در خاک‌های قلیایی و خاک‌های آهکی کمبود آهن اتفاق می‌افتد. یک نکته‌ای که باید گفته شود این است که آهن به مقدار زیادی در خاک قلیایی وجود دارد، اما شرایط باعث می‌شود که آهن جامد شود و گیاه نتواند برای رساندن آن به ریشه فعالیتی انجام دهد.

روش های رفع کمبود آهن در گیاهان

یکی از راه‌های بسیار تاثیر گذار برای جلوگیری کردن از کمبود آهن این است که در زمان رشد گیاهان به آن‌ها کود آهن اضافه گردد. همانطور که در قسمت‌های قبل گفته شد وجود کود آهن برای رشد گیاهان بسیار ضروری است.

در فصل زمستان هم به دلیل سرد بودن هوا امکان پایین بودن میزان آهن خاک بالا می‌رود و شما می‌توانید در فصل های سرد سال اقدام به خرید کود آهن و اضافه کردن آن به خاک کنید.

کود آهن یک کود بسیار قوی است و گاهی در صورت مصرف بیش از اندازه باعث از بین رفتن ریشه گیاه می‌شود. پس به شما توصیه می‌شود که حتما در مصرف کود آهن دقت بسیاری داشته باشید.

 

خرید کود آهن

خرید کود آهن

زمانی که شما کمبود آهن گیاهان خود را تشخیص دادید و از آن مطمئن شدید، اقدام بعدی که باید انجام دهید خرید کود آهن با کیفیت است. امروزه تقلب و کلاه‌برداری در فروش کودها بسیار افزایش پیدا کرده است و کود آهن هم از این دسته جدا نیست. افراد سود جو در این زمینه، کودهای تقلبی را به جای کودهای اصلی با قیمت پایین‌تر به فروش می‌رسانند و بسیاری از کشاورزان به دلیل پایین‌تر بودن قیمت کودها آن‌ها را خریداری کرده و خطرات جبران ناپذیر به مزارع خود وارد می‌کنند. به همین دلیل است که باید در خرید کودها از جمله خرید کود آهن بسیار دقت داشته باشید و از فروشگاه‌های کشاورزی و یا سایت های معتبر فروش کود خرید کنید.

قیمت کود آهن

کود آهن از محصولاتی است که اغلب از کشورهای خارجی وارد ایران می‌شود به همین دلیل نرخ ارز بر قیمت روز آن تاثیر‌گذار است. البته به خاطر داشته باشید که همانند تمام محصولات، قیمت کود آهن و نیز با کیفیت آن متناسب است.

خرید کود آهن از ماه کشت

ماه کشت یک فروشگاه آنلاین کودهای کشاورزی است که شما به راحتی می‌توانید خرید کود آهن را از این سایت انجام دهید. ماه کشت تمامی محصولات خود را از بهترین و با کیفیت‌ترین برندهای روز دنیا تهیه می‌کند.

نحوه خرید کود آهن به چه صورت است؟

برای خرید کود آهن تنها کافی است وارد سایت ماه کشت و سپس وارد صفحه خرید محصول شوید و محصول مورد نظر خود را به راحتی سفارش دهید. و یا از طریق تماس با پشتیبانی برای خرید کود آهن اقدام کنید.