در حال نمایش 8 نتیجه

نمایش ۲۴ ۴۸

خرید کود محرک رشد

گیاهان هم مانند تمامی موجودات زنده رشد می‌کنند، به همین دلیل است که آن‌ها هم به عواملی برای رشد احتیاج دارند که خرید کود محرک رشد یکی از عوامل اصلی است. ما می‌خواهیم به شما بگوییم که کود محرک رشد چیست و چه کمکی به رشد گیاهان می‌کند. پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

 

خرید محرک رشد

 

کود محرک رشد چیست؟

کود محرک رشد، از مواد مورد نیاز گیاه برای رشد تشکیل شده است. مانند:

 • هورمون‌ها
 • آمینواسیدها
 • آنزیم‌ها
 • هیومیک اسید‌ها
 • فولیک اسیدها
 • جلبک دریایی

کشاورزان و باغداران از کودهای محرک رشد گیاه در زمین‌‌های کشاورزی بزرگ، باغ‌ها، مزرعه‌ها، گلخانه‌ها و محیط‌ های آپارتمانی استفاده می‌کنند. کشاورزان معمولا این مواد را در برنامه غذایی گیاهان قرار می‌دهند.

 

فواید و کاربرد خرید کود محرک رشد و استفاده از آن

کود محرک رشد در صنعت کشاورزی کاربرد بسیاری دارد، مانند:

 • افزایش قدرت ریشه‌ها برای جذب عناصر موجود در خاک
 • افزایش حاصل‌خیزی خاک
 • افزایش قابلیت مقابله با استرس‌های محیطی
 • کنترل کم آبی
 • غلبه بر حمله آفات و حشرات
 • توان تحمل سرما یا گرمازدگی و…

 

خرید کود محرک رشد

 

مزایای خرید کود محرک رشد

کود محرک رشد مزایا و کاربردهای بسیاری دارد، که از جمله آن‌ها این است که: کود محرک رشد باعث تولید یکنواخت میوه گل می‌شود، باعث جوانه زنی گیاه می‌شود، از پژمردگی گیاهان تا حدود زیادی جلوگیری می‌کند، تقسیم سلولی گیاهان را تحریک می‌کند، گیاه را در مقابل بیماری‌ها و آفت‌ها مقاوم می‌کند و موجب افزایش بافت‌های سبز گیاهان می‌شود.

انواع کود محرک رشد

کودهای محرک را براساس عناصر تشکیل‌ دهنده آن‌ها، در دو گروه کودهای حاوی عناصر متحرک و کودهای حاوی عناصر غیر متحرک دسته بندی می‌کنند.

عناصر کم تحرک: گوگرد، آهن، بور، مس، روی و منگنز

عناصر پرتحرک: نیتروژن، فسفر، پتاسیم، منیزیم و مولیبدن

کود منیزیم:
منیزیم در فتوسنتز گیاهان نقش بسیار مهمی دارد. این عنصر شیمیایی باعث افزایش کلروفیل سلول‌های گیاهی می‌شود و به همان نسبت سبزینه گیاه و عمل فتوسنتز آن را نیز افزایش می‌دهد.

کود نیتروژن:
کود نیتروژن در واقع بهترین کود محرک رشد است. بهتر است که کود نیتروژن را  قبل از ورود گیاه به مرحله زایشی به آن اضافه کنید. نکته مهم این است که کود نیتروژن را باید در زمان مناسب خود به گیاه اضافه کنید، اگر  در زمان نامناسب اضافه شود ممکن است که نتیجه نامطلوب داشته باشد.

کود آهن:
کودهای آهن مناسب‌‌ترین نوع کود برای گیاهان است. کود آهن از جمله کودهای محرک رشد است که شما میتوانید از آن در تمامی مراحل رشد گیاهان خود استفاده کنید. در نتیجه برای رشد گیاه گزینه بسیار مناسبی محسوب می‌شود.

کود گوگرد:
کود گوگرد در انواع مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید با توجه به نیاز و احتیاج گیاه خود آن را تهیه کنید و از آن استفاده کنید.

*توصیه ماه کشت به شما عزیزان این است که از کود نیتروژن استفاده کنید زیرا بهترین ماده مغذی که رشد گیاه را تحریک می‌کند، نیتروژن است. و با خرید کود محرک رشد نیتروژن که بهترین کود محرک رشد است، موجب رشد مطلوب گیاهان خود شوید.

روش مصرف کود محرک رشد

شما می‌توانید بسته به نوع کود و نیاز گیاه در مراحل مختلف رشد گیاه، از کود‌های محرک رشد استفاده کنید و با محلول‌ پاشی یا آبیاری می‌توان این مواد را در دسترس گیاه قرار داد.

روش مصرف: پیش از گل‌‌دهی گیاه و پس از تشکیل میوه می‌توان از کود محرک رشد استفاده کرد. اندازه 2 تا 3 لیتر کود محرک رشد در 1000 لیتر آب برای هر بار استفاده کافی است.

هم‌چنین اگر از کود مایع کلسیم به شکل محلول‌‌پاشی استفاده می‌کنید، بهتر است اوایل صبح یا غروب این کار را انجام دهید. چون در این زمان‌ها معمولا هوا خنک و آرام است و جذب کود توسط گیاه بهتر انجام می‌شود.

نحوه خرید کود محرک رشد به چه صورت است؟

برای خرید کود محرک رشد شما می‌توانید به راحتی وارد قسمت خرید کودهای کشاوری ماه کشت شوید و ثبت سفارش خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهید. و اینکه از طریق تماس با پشتیبانی برای خرید کود محرک رشد اقدام کنید.