آموزش کشت زعفران

کوددهی زاج آب زعفران چیست؟(طریقه انجام و فواید)

زاج آب زعفران چیست؟

زاج آب زعفران چیست؟ بسیاری از افراد هستند که برای اولین بار با این کلمه آشنا می‌شود و برای آن ها جالب است که بدانند زاج آب دقیقا به چه معناست. در این محتوا می‌خواهیم که شما را با مرحله زاج آب زعفران و تمام فواید این مرحله برای مزرعه زعفران را آشنا کنیم اگر که در زمینه‌ی تولید زعفران فعالیت دارید خواندن این مقاله برای شما الزامیست.

بهترین زمان کود دهی زاج آب زعفران

معنای کلی زاج آب یعنی کود دهی زعفران همراه با آب. به این صورت که در زمان آبیاری دوم مزرعه زعفران، به همراه آبیاری مزرعه باید کود دهی زاج آب هم انجام دهیم. زمان انجام کود دهی زاج آب زعفران در اواخر آبان و اوایل آذر ماه است. زمانی که گل دهی مزرعه زعفران ما به اتمام رسید، تقریبا یک هفته بعد از برداشت باید کود دهی زاج آب را انجام دهیم.

زاج آب زعفران چیست؟
پکیج کوددهی زاج آب زعفران ماه کشت

بهترین کود زاج آب زعفران

اگر به دنبال نام یک کود خاص برای مرحله‌ی زاج آب زعفران هستید بهتر است بگویم کاملا در اشتباه هستید. برای تغذیه ی پیاز زعفران و خاک مزرعه زعفران نیاز به عناصری است که ممکن است با یک کود خاص نتوانید آنها را تامین کنید. کارشناسان ماه‌کشت با بررسی انواع کود های مناسب برای زعفران ، پکیج مخصوص زاج آب زعفران ماه‌کشت را برای شما آماده کرده اند که میتوانید با برقرای تماس این محصول را سفارش دهید.

فواید کود دهی زاج آب

کود دهی زاج آب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و یکی از مهم ترین مراحل کود دهی مزرعه زعفران است که به هیچ عنوان نباید از جدول کود دهی زعفران حذف شود چرا که با هیچ نوع کود دیگری برای مزرعه جبران نمی‌شود. پس اگر می‌خواهید که یک مزرعه زعفران پر بار و پر محصول با راندمان بسیار بالا داشته باشید حتما باید این مرحله از مراحل کود دهی زعفران را هر ساله انجام دهید.

زاج آب برای زعفران و پیاز های زعفران فواید بسیاری دارد که مهم ترین آن ها افزایش میزان برداشت گل های زعفران و تکثیر پیازها و تقویت پیاز های زعفران دختری است.

زاج آب زعفران

برداشت بالا اولین انتظاری است که ما از مزرعه خود داریم و اصلی ترین فایده کود دهی زاج آب این است که باعث افزایش گلی دهی و در نهایت افزایش برداشت زعفران می‌شود به همین دلیل است که به هیچ عنوان نباید کود دهی زاج آب را فراموش کنیم.

هنگامی که برداشت زعفران به اتمام می‌رسد تا اواخر بهمن ماه پیاز های زعفران تاکثیر می‌شوند و کود دهی راج آب باعث بهبود روند تکثیر پیاز ها و تقویت آن ها می‌شود.

 

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۶ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *