در حال نمایش 4 نتیجه

نمایش ۲۴ ۴۸

مشخصات، قیمت و خرید نهال بادام

خرید نهال بادام از بهترین انتخاب‌هایی است که هر باغداری می‌تواند داشته باشد. این درخت با شرایط و اقلیم‌های آب و هوایی زیادی سازگار است و قابلیت رشد در آن‌ها را دارد. محصول این نهال از ارزش غذایی و به دنبال آن از ارزش اقتصادی بسیار بالایی برخودار است و از مغزیجات پرطرفدار محسوب می‌گردد.

خرید نهال بادام

شرایط مورد نیاز برای کاشت نهال بادام

 • پس از خرید نهال بادام نوبت به کاشتن آن در شرایط مناسب می‌رسد. اگر چه که درخت بادام با اکثر آب و هوا ها سازگار است اما مانند همه گیاهان برای رشد و نمو ایده آل و باردهی مطلوب به شرایط مناسب نیاز دارد. مانند:
 • بهترین منطقه برای پرورش درخت بادام مناطق خشک و کوهستانی هستند که تابستانی گرم و زمستانی معتدل دارند.
 • بعضی از نهال‌های بادام می‌توانند دمای پایین و هوای سرد را تحمل کنند.
 • خاک مناسب برای رشد درختان گردو، خاکی است که بافت سبک و لومی – شنی داشته باشد تا ریشه به راحتی بتواند رشد کند.
 • تقویت و کود دهی درختان بادام باید جدی گرفته شود و مطابق با نیاز آن صورت گیرد.
 • درختان بادام در طول سال بین 200 تا 800 ساعت سرما نیاز دارند تا بهترین عملکرد را از خود نشان دهند.
 • درختان بادام علی رغم مقاومت خوبی که در برابر کم آبی و شرایط نامساعد محیطی دارند در برابر باد آسیب پذیر هستند. برای جلوگیری از این آسیب‌ها بهتر است از بادشکن در باغ‌های بادام در مناطقی که احتمال باد شدید در آن‌جه وجود دارد، استفاده شود.

انواع نهال بادام

هنگام خرید نهال بادام باید توجه داشته باشید که این نهال دارای ارقام متنوعی است و باید بسته به شرایط خود، بهترین نهال بادام را انتخاب و خریداری کنید. انواع نهال بادام از نظر نیاز آبی، سازگاری دمایی، میزان بار دهی، زمان باردهی، شکل میوه با یکدیگر متفاوت هستند. تعدادی از انواع بهترین نهال های بادام موجود در بازار ایران عبارت است از:نهال اذر دیرگل، نهال فرانیس، نهال مامایی، نهال تونو، نهال کاغذیی، نهال فراکنس و… که شما می توانید با توجه به شرایط منطقه خود برای خرید انواع نهال بادام اقدام کنید.

بهترین زمان کاشت نهال بادام

بهترین زمان کاشت نهال بادام در فصل پاییز است. زیرا در این زمان درخت‌های بادام در خواب هستند و فعالیت رویشی ندارند. برای کاشت نهال بادام پس از شخم زنی خاک باید چاله ای با عمق مناسب یعنی حدود 70 سانتی‌متر حفر شود و دورن آن کود دامی پوسیده ریخته و به طور کامل با خاک مخلوط گردد. بعد از قرار دادن نهال در گودال، دور نهال را با خاک بپوشانید و گودال را پر کنید. دقت داشته باشید که بایدخاک اطراف نهال را به خوبی پاکوبی کنید و به طور کامل آبیاری را انجام دهید.

هنگام کاشت نهال بادام به فاصله بین نهال‌ها توجه ویژه داشته باشید. فضای آزاد هر نهال باید به گونه‌ای باشد که تاج درختان با هم برخورد نکند و نور به همه بخش‌های درخت بتابد. فاصله مناسب بین هر نهال با نهال کناری خود حدود 4 متر است.

نکات لازم برای خرید نهال بادام

 1. هنگام خرید نهال بادام به آب، هوا و مشخصات منطقه‌ای که قصد کاشت بادام در آن را دارید توجه داشته باشید و خرید خود را مطابق با آن انجام دهید.
 2. فقط از مراکز معتبر و نهالستان‌های قابل اعتماد خرید کنید.
 3. دقت داشته باشید که نهال های سالم و بدون زخم باشند.
 4. ریشه نهال را بررسی کنید و از سلامت آن‌ها مطمئن شوید.
 5. خرید نهال بادام کار چندان دشواری نیست چرا که نهال‌های بادام با اغلب مناطق سازگار هستند، اما رعایت نکات گفته شده خرید مطمئن‌تری را برای شما رقم می‌زند و سبب حفظ سرمایه شما می‌شود.

خرید نهال بادام

قیمت نهال بادام

در وهله اول قیمت نهال بادام به نوع و رقمی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. پس از سن نهال عامل اثرگذار دیگری روی این موضوع است. قیمت نهال بادام در مجموعه ماه کشت براساس مقدار خرید شما تعیین می شود. به این معنی که هر چقدر حجم خرید بیشتر باشد قیمت نهال ها کاهش می یابد.

خرید نهال بادام

خرید نهال بادام حتما باید از مراکز و نهالستان‌ها معتبر انجام شود. کوتاهی در انتخاب درست نوع نهال و خرید از مراکز غیر معتبر می‌تواند سرمایه شما را با تهدید رو به رو کند. چرا که ممکن است نهال به اشتباه انتخاب شده، با منطقه کشت سازگار نباشد و  رشد نکند و یا با خرید غیر مطمئن نهال‌های ناسالم دریافت کنید.

ماه کشت مجموعه‌ای معتبر و فعال در حوزه‌ی کشاورزی است که با ارائه بهترین نهال‌ها، خریدی مطمئن را برای شما رقم می‌زند.