داستان ماه کشت

ماه کشت نامی جدید برگرفته از نام ماه چین می‌باشد. ماه چین مجموعه‌ای فعال در حوزه کشت و فروش زعفران است که دارای سابقه یک دهه فعالیت می‌باشد. ماه کشت و ماه چین در اصل یک مجموعه با دو هدف می‌باشند که اهداف آن‌ها موازی با هم و در راستای کشاورزی نوین و سالم پیش می‌رود. ماه کشت به دنبال راهی برای به وجود آوردن کشاورزی متعادل می‌باشد که با پخش انواع کود کشاورزی به سراسر کشور در پی به وجود آوردن کشاورزی نوین با محصولاتی سالم می‌باشد.

برادران قیطاسی بنیان‌گذاران ماه چین و ماه کشت، از چهره‌های شناخته شده در حوزه کشت و فروش زعفران هستند که تلاش آن‌ها بر این است مجموعه‌ای را گرد هم بیاورند که ترکیبی از آموزش، کارآفرینی و بازاریابی را برای کشاورزان عزیز فراهم سازد و ثابت کنند که می‌توان محصولی پربازده با کیفیتی بالا و سالم را تولید کنند.

ماه کشت چگونه کار می‌کند؟

ماه کشت به نیاز گیاهان و کشاورزان توجه فراوانی دارد و با شناسایی نیازها و کمبودهای گیاهان بهترین روش را برای تامین، پیشگیری و درمان آن‌ها در اختیار کشاورزان قرار می‌دهد. از این رو این مجموعه سعی دارد تا اطلاعات مورد نیاز را به کشاورزان منتقل کند و با آگاه‌سازی آن‌ها از نیاز گیاه خود و نحوه صحیح استفاده از کودهای کشاورزی به آن‌ها آموزش‌های لازم را ارائه دهد تا بتوانند محصولی با کیفیت و سالم را تولید و روانه بازار کنند.

در حال حاضر ماه کشت سعی می‌کند کودهای کشاورزی با مطرح‌ترین و معتبرترین برندها را با بروزترین اطلاعات در مورد کشاورزی نوین در اختیار کشاورزان عزیز قرار دهد تا با کمک هم بتوانیم سلامت محصولات کشاورزی را اولویت اصلی کار خود قرار دهیم.

تفکر ماه کشت چیست؟

کشاورزی و پرورش محصولات غذایی از ابتدای خلقت انسان وجود داشته و تا انتهای این مسیر نیز ادامه خواهد داشت. چرا که  یکی از اصلی‌ترین نیازهای بشریت یعنی خوراک به طور عمده توسط کشاورزی تامین می‌شود. از این رو تفکر ماه کشت بر این است که باید جایگاه کشاورزی را تا جایی که علم ما اجازه دهد توسعه دهیم.

از گذشته تا امروز کشاورزی پیشرفت‌های چشم‌گیری داشته است و در آینده قطعا پیشرفت‌های عظیمی را تجربه خواهد کرد. اما در این برهه زمانی ما باید به کشاورزی متعادل با سالم‌ترین کودها و صحیح‌ترین روش استفاده از آن‌ها به همراه آبیاری اصولی و مناسب بیندیشیم، یعنی چیزی که بشریت و جایی که ما در آن زندگی میکنیم به آن نیاز دارد.

چشم انداز ماه کشت

ماه کشت قصد دارد که یکی از معتبرترین و قابل اعتمادترین مجموعه‌ها در حوزه فروش کودهای کشاورزی باشد. ماه کشت باور دارد که می‌توان در آینده‌ای نزدیک تمام مشکلات پرورش محصولات را از بین برد و راهی برای سالم سازی نیاز غذایی بشریت پیدا کرد. در دنیای کشاورزی ممکن است با چالش‌های مختلفی روبرو شوید که با علم و ابزار مناسب می‌توان به راحتی آن‌ها را کنار گذاشت و از بروز مشکلات جدی‌تر جلوگیری کرد.

ماه کشت پُلی بین کشاورز و بازار

امروزه به دلیل استفاده بی‌رویه کشاورزان از کودهای کشاورزی اکثر محصولات تولید شده از استانداردهای لازم برخوردار نیستند و مصرف این محصولات برای انسان و حتی برای دام نیز مضر می‌باشد. این طرز استفاده ناصحیح، حاصل نبود اطلاعات کافی کشاورزان می‌باشد. ماه کشت سعی دارد به روز‌ترین کودهای کشاورزی را با جدیدترین اطلاعات موجود در اختیار کشاورزان عزیز قرار دهد تا هم مقرون به صرفه باشد و هم محصولی سالم و با کیفیت در بازار عرضه شود تا در نهایت سلامت مصرف کنندگان تضمین شود.