خرید پیت ماس و استفاده کردن از آن ، یکی از مهم ترین فعالیت هایی است که هر کشاورز و مزرعه داری باید در اولویت کار های خود قرار دهند. در اینجا می‌خواهیم شما را با فواید استفاده کردن از پیت ماس در مزارع و هم چنین نحوه استفاده و نحوه خرید پیت ماس آشنا کنیم حتما در ادامه با ما همراه باشید.

پیت ماس چیست؟

پیت ماس ، از بقایا و باقی مانده نوعی خزه و جلبک تهیه می شود که طی یک سری عملیات این خزه ها و جلبک ها جمع آوری شده و بسته بندی می شوند. خزه هایی که پیت ماس از آن ها تهیه می‌شود ، در محیط های مرطوب و سایه دار رشد می کنند. زمانی که خزه ها تجزیه شوند، زمین هایی که مرطوب هستند به بوته های پیت ماس تبدیل می شوند.

ویژگی پیت ماس ها

امروزه ، پیت ماس‌ ها در رنگ ها و جنس‌ ها و بافت های مختلفی وجود دارند و دسته بندی می‌شوند ، اما از نظر وزنی اغلب پیت‌ ماس‌ ها دارای وزن کمی هستند و تا ۲۰ برابر وزن خود آب جذب می کنند ولی سرعت از دست دادن آب نیز در پیت ماس ها زیاد است.

انواع پیت ماس

اگر بخواهیم پیت ماس ها را طیق انواع آن ها دسته بندی کنیم ، باید بگوییم که پیت ماس ها به دو دسته تقسیم می‌شوند ، دسته اول پیت ماس سفید که باید گفت در واقع رنگ آن قهوه‌ ای روشن است و دسته دوم پیت ماس سیاه.

در استفاده از این دو نوع پیت ماس برخی از باغبان ها و کشاورزان بر این معتقد هستند که  هرکدام ممکن است برای بعضی از گیاهان مناسب و برای دیگری مناسب نباشند.

خرید پیت ماس

در ادامه مبحث خرید پیت ماس برای گیاهان و مزارع ، باید گفت که پیت ماس محصولی است که در تمامی فروشگاه های کشاورزی موجود است و به راحتی می توانید آن ار تهیه کنید. نکته ای که باید به آن توجه کنید کیفیت محصولی است که تهیه و خریداری می کنید.

متاسفانه امروزه تقلب در محصولات کشاورزی بین اصلی بودن و تقلبی بودن محصولات بسیار زیاد شده است و اولین کاری که شما باید انجام دهید دقت در خرید خود است که خرید پیت ماس را از چه فروشگاهی انجام می دهید.

فروشگاه آنلاین ماه کشت امروزه فعالیت گسترده ای در حیطه محصولات کشاورزی از جمله خرید پیت ماس و خرید کوکوپیت دارد. ماه کشت یک گزینه عالی برای انتخاب شما در خرید محصولات کودی و بستر های کشت از جمله خرید پیت ماس است فقط کافی است با شماره ای که درج می‌شود تماس بگیرید و ثبت سفارش محصول خود را انجام دهید تا در کمترین زمان ممکن محصول خود را با کیفیت بی نظیر تحویل بگیرید.

                                09303429590

 

خرید پیت ماس

استفاده کردن از پیت ماس چه فوایدی دارد؟

حفظ رطوبت خاک توسط پیت ماس:‌

پیت ماس ها تا ۲۰ برابر وزن خشک خود را توانایی نگهداری آب را دارند، و با گذشت زمان و به تدریج آن را برای رشد گیاه به ریشه گیاه می‌رسانند . به همین دلیل است که پیت ماس ها ، سبب افزایش ظرفیت نگهداری رطوبت در خاک های ماسه ای و شنی می شوند.

برای گیاهان گلدانی می توان از پیت ماس استفاده کرد:

اگر در آپارتمان خود گل و گیاه گلدانی نگهداری می‌کنید می توایند از پیت ماس برای گیاهان خود استفاده کنید. پیت ماست یک تهویه کننده بسیار مناسب برای خاک گلدان های شما است و به افزایش عمر خاک گلدان و بهبود وضعیت گیاه کمک فوق العاده ای می کند.

پیت ماس یک محیط کشت استریل است:

یکی از مزیت های مهم خرید پیت ماس و استفاده کردن از آن این است که ، پیت ماس بدون علف هرز و آفت و بیماری های مختلف است . همین مزیت باعث شده است که از بیماری هایی که گیاهان را تهدید می کند و ممکن است که باعث پوسیدگی ریشه شوند جلوگیری کند.

 

پیت ماس یک محصول کاملا ارگانیک است: 

به دلیل ارگانیک بودن پیت ماس ، کشاورزان و باغداران بسیاری از پیت ماس برای پرورش نهال و کشت بذر در کشاورزی ارگانیک و هیدروپونیک استفاده می کنند.

بهبود تخلخل خاک توسط پیت ماس:

پیت ماس ها باعث بهبود هوا دهی خاک گیاهان می‌شود و از فرسایش خاک هم جلوگیری می‌کند و  هم چنین پیت ماس ساختار خاک های رسی را بهبود می بخشد. سرعت تجزیه پیت ماس بسیار کند است و همین دلیل باعث، ماندگاری نسبتا بالای آن است.